Jenom touto cestou je možné zachránit zub se zanětem. Nelze zaručit, že se podaří nalézt, zprůchodnit, rozšířit, vydezinfikovat a zaplnit všechny kořenové kanálky, odstranit překážku/y v kanálku jako například ulomený nástroj nebo například zapečetit perforovaný kořen, případně dosáhnout vyhojení zánětu zubního lůžka. Takto ošetřený zub může při správné zubní hygieně pacientovi sloužit bez bolesti ještě mnoho let. Hodně záleží i na následné kvalitní dostavbě korunkové části zubu – ve většině případů se doporučuje korunka, polokorunka anebo  dostavba bílou kompozitní výplní, záleží na zbývajícím množství zubních tkání.

Vyhýbat se endodontickému zákroku je nebezpečné. Včasné ošetření kořenových kanálků může zastavit další bakteriální procesy, které by vedly nejen ke ztrátě zubu, ale i k dalším zdravotním komplikacím a infekcím.

KOMPLIKACE A MOŽNÁ RIZIKA ENDODONCIE

Běžně se mohou vyskytnout některé krátkodobé a méně závažné komplikace, zejména tupá a nepulzující bolest, přetrvávající ještě několik dní po zákroku.

 

Endodoncie - ilustrační obrázek

Dokonalé zvětšení a osvětlení ošetřovaných zubů pomoci dentálního operačního mikroskopu pomáhá nám rozpoznat nejjemnější detaily a struktury, včetně kořenových kanalků, prasklin,skrytých kazů atd.

 

Mikroskop CJ Optics